Grace

Narodila se společně se svými šesti sourozenci tolleřím rodičům, mamince Arwen a taťkovi Baddymu v CHS z Dejzyna dvora. Od svých rodičů, prarodičů dostala do vínku snad to nejlepší, co mohla. Klidnou a vrovnanou povahu, výstavní i pracovní předpoklady. Jméno "Grace" pochází z latinského jména Gratia, což znamená půvabná, milostiplná, milá. A "Golden" zlatá, to už je od pohledu má tolleří srst a snad i povaha, protože tolleři jsou taková "zrzavá zlatíčka"  svých páničků.

Narozena:  15.2.1913 v CHS z Dejzyna Dvora ve vrhu "G" (6 sourozenců) 

zdejzynadvora.webnode.cz/stenatka/nase-odchovy/vrh-f2/

Jméno: Golden Grace z Dejzyna Dvora

Volací jméno: Grejs, Grejsí, Grí, Bulíku (tak jí říká páníček) :)

Plemeno: NSDTR -  Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Pohlaví: fena

Barva: červená, bílé znaky

Srst: středně dlouhá

Váha: 20kg

Výška v kohoutku: 47 cm

 

 

 

 

 

ZDRAVÍ 

DNA CEA:   normal       

PRA/CEA:   carrier       

DM:             carrier    

JADD:          carrier

HD:              A/A       

ED:              0/0                  

D-locus        normal   D/D

oftalmologické vyšetření očí/eye examination  29.2.2015 - prosté/unaffected

CHOVNOST:    chchovná fenka

RODOKMEN/PEDIGREE:       toller-l.org/tollerdata/pedigree.asp?ID=45244

SPLNĚNÉ ZKOUŠKY/  OVVR (10/2014)

Povaha

Grace miluje kontat s lidmi, dětmi i pejsky. Je vítacím typem a s každým se chce seznámit a dát mu najevou svou přížeň. Již jednou na svou důvěřivost zaplatila kousnutím do čumáku, když se jako malá chtěla seznámit s pejskem přes plot, ale neodradilo jí to a dělá to stále. Pro mě znamená být vždy ve střehu, neboť ji těžko vysvětlím, že ne všichni pejsci, tak jako lidi nejsou hodní. Pro její schopnost v nadmíře milovat druhá strvoření, jsem se začaly věnovat canesterapii a zda se nám to podaří zvládnout, ještě uvidíme. Jako správný toller je aktivní, ráda běhá a proto jsme spolu začaly i tuto aktivitu, která nás baví a přináší nám společnou radost z pohybu. Miluje hravý aport, od mala se snažíme věnovat loveckému výcviku, kdy jsme cvičily na základní zkoušky retievrů OVVR a zkusíme se ještě dále zdokonalovat. Zároveň se věnujeme výstavám a dosud nás to baví a to i proto, že se tam  většinou setkáváme se svými kamarády.

Grace se ráda kočkuje se svým "sourozencem" ve smečce, kterou je naše dcera Klárka, kterou miluje a ona jí.  Rychle se učí a není problém ji pro cokoli nadchnout. Nejvíce má ráda procházky v přírodě, kde nepřetržite čte s hlavou u země, protože se jí nabízí neskutečné množství vůní a stále tak trénuje svůj výborný nos. Udržet její pozornost je někdy nadlidský úkol, protože jí zajímá prostě všechno a taky občas dává najevo svou tvrdou tolleří hlavu. Je prostě svá a to pak můžete dělat cokoli, než se s ní zase stává poslušná Grace a tiká jako hodinky do doby, než přijde opět chvilka si vyskočit na chvíli  do "Miroslavovy země". Neštěká zbytečně, ale hlídá a kdo se jí nelíbí, tak mu to dá najevo štěkotem nebo svým "chrochtáním", jak tomu doma říkáme a ve tmě to vypadá, že máme doma vlkodlaka. No a samozřejmě, že píská po tollersku, jako všichni její tolleří příbuzní, protože to mají vrozené. Je to taková jejich řeč, která je však při loveckých zkouškách k neprospěchu.  Ke komunikaci používá často plácnutí packou "věnuj se mi", "dej mi taky" "pohlaď mě". Je tzv. pažravá a nenasytná, hlavně když jde o jídlo lidské. Prostě dokonalý vysavač. Ale jinak je naším zrzavým zlatíčkem a obohatila nás o mnoho nepoznaného a těšíme se z každého dne, který spolu prožijeme.

Rodina Grace

Matka: ARWEN Z DEJZYNA DVORA

zdejzynadvora.webnode.cz/nase-feny/tolleri-tollers/arwen-z-dejzyna-dvora/

Zkoušky: OVVR

Výstavy: JCH CR,JCH

               ČR: 3x CAJC, Junior BOB, Res. CAC, 2x V1, V2, VN1

                PL: 3x Zw.Ml, 2x Najlepszy Junior w Rase, 4x doskonala,

                2. Najlepszy Junior 8. Grupy FCI

Zdraví: HD: B/B, AD 0/0, PRA/clear,  CEA/carrier

 Otec: BADDY Z KOTARSKÝCH LUK

www.garonera.cz/baddy.html

Zkoušky: OVVR, ZV, PZ, SZVP, LZ, KPZ, KSZVP, BZ

Výstavy: JCH CR, CH CR, CH AT, ICH, 6 x BOB
               6 x BOB, 5 x CACIB, 4 x RES. CACIB, 11 x CAC,  6 x CACA
               Champion of Club 2010, Bundessiger 2010
Zdraví:   HD: A/A, AD 0/0, PRA/carrier,  CEA/clear
 

Tatínek Grace je velmi pracovitý pes a díky svým páníčkům  má spoustu pracovních zkoušek.  A jelikož  se věnují myslivosti, tak i Baddy aktivně pracuje v lese společně s celou smečkou v CHS Garonela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sourozenci:

Grece má 6 sourozenců,  tři bratry a tři sestry. Jen jí zůstalo pro život její jméno, které dostala od chovatelky do PP, protože se nám líbilo. Ostatním sourozencům dali jména jejich páníčci, ale i ty jsou pěkné.  O některých sourozencích  moc nevíme, ale věříme, že mají ty nelepší domovy. O třech čerpáme informace z jejich webu nebo jsme s jejich páníčky  v  kontaktu a dokonce se vídáme.

fenky  

GLARING SPARKY Z DEJZYNA DVORA  (Marley)

 dogducktoller.webnode.cz/

GRACIOUS LADY  Z DEJZYNA DVORA (Apple)

GIGANTIC TSUNAMI Z DEJZYNA DVORA  (GISSY)

psi

BADDY Z DEJZYNA DVORA (Gaston)

GREAT STAR Z DEJZYNA DVORA ( Lucky) 

luckyweb6.webnode.cz/

GRANDGARONERA´S RED BOY Z DEJZYNA DVORA ( Marley)

zrzounci.webnode.cz/

Hlavně s bráchou Marlym se vídáváme na výstavách a jsme s majitelkou v kontaktu.  Nejpříjemnější bylo naše setkání v září 2014 na klubové výstavě v Oslavanech, kdy Grace a Marly získali krásné ocenění a oba se stali  klubovými vítězi. Sama paní rozhodčí nevěděla, že vybrala sourozenecký pár a moc jim to slušelo.

Grace a Marley
 

Další příbuzní:

O dalších příbuzných Grace víme jen z rodokmene a všechny jsem si alespoň prohlédli na stránkcáh RK CZ. Tam je zřejmé, že se hodně věnovali vystavování a to i praprarodiče z tatínkovy strany.  Nejvíce víme o životě dědečka z tatínkovy strany Arca a také o babičce z maminčiny strany Inně, která žije společně s maminkou  Arwen u naší paní chovatelky.

ARCO SEXY REXY   16.4.2003

toller.granulky.cz/arco-sexy-rexy-uvod

Kromě tatínka má i dědeček  Arco za sebou bohatou výstavní kariéru. Děda Arco je již opravdu děda, ale je to stále krásný pes. Má velmi obětavé páníčky, kteří se mu věnovali a celých 10 let sklízel velké úspěchy na výstavách, naposledy již jako veterán v roce 2013. Arco je nejen krásný, ale i pracovitý a má spoustu pracovních zkoušek. Aby ne, když je to Šampión práce ČR.  Jen malý výčet dědových úspěchů - Klubový vítěž mladých RK SK, Pohár ANKA 2004,2005 a 2006 - Pes roku, výstavní a pracovní pes roku a mnoho dalších, které najdete na stránkách jeho CHS. Je tam i  zajímavé povídání jak se dostal ke svým majitelům. Osobně dědečka neznáme, ale každý o něm říká, že je to úžasný pes a asi to tak bude a jsme moc rádi, že i přes svůj věk si Arco ve své rodině žije  nádherný psí život a stále je plný sil.

 

 

INNA RUDOLFOVSKÁ SKÁLA  14.4.2006

zdejzynadvora.webnode.cz/

Babička Inna je velká fešanda, ten pohled, by okouzlil každého. Babi má černý nos,  jako maminka Arwen, ale já už ne, já mám růžový jako tatínek.   I babička byla velká hvězda výstav a není se co divit. Už jako malá byla JCH CZ a klubová vítězka mladých, poté získala mnoho dalších ocenění.  Jako správný retriever složila zkoušky OVVR. Kromě toho byla úžasná maminka a odchovala nádherná sťěnátka. Nyní ve svém věku byla již vyřazena z chovu, ale stále dělá radost své majitelce a užívá si dále život ve smečce v CHS z Dejzyna Dvora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Monika Macurová

+420 604 958 456